İnternational Formula 3000 Şampiyonası başladı. Can Artam ilk yarışına Imola'da çıktı

 

2004 İnternational Formula 3000 Şampiyonası, San Marino Imola Pist'indeki sezonun açılış yarışı ile başladı. İtalyan Coloni Motorsport takımında yarışan Türk pilotumuz Can Artam, yarışın henüz 2.turunda otomobilinin elektronik aksamındaki bir problem yüzünden yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

 

İnternational Formula 3000'deki temsilcimiz Can Artam, sezona şanssız başladı. Sıralama turlarında otomobilinin yağ problemi nedeniyle 17. zamanı yapan ve sondan ikinci sırada start almak zorunda kalan Artam'ı şanssızlıklar yarışta da bırakmadı.Genç pilotumuz starttan sonra bu kez otomobilindeki elektronik sistemin arızlanması sonucunda yarışı 2.turda bırakmak zorunda kaldı.

 

Can yarış sonrası “ Elimde olmayan teknik bir arıza, beni bu yarışta hayal kırıklığına uğrattı ama netice ne olursa olsun benim için yeni bir tecrübedir. Ben şimdi Barcelona ya konsantre olmalıyım, gelecek yarış Barcelona Catalunya’da umuyorum daha iyi bir sonuç elde edeceğim”  dedi.

 

İlk ayağı İspanya’da düzenlenen ve iddialı pilotların çekişmesine sahne olan Seat Cup’ın 2. Ayağı İzmir Pınarbaşı Pisti’nde koşuldu. Gerçekleşen sıralama turlarında en iyi zamana imza atan Ar Racing Takım Direktörü Ertan Nacaroğlu yarışı 3. bitirdi.
Ar Racing Takım Direktörü Nacaroğlu, Can Artam için “Her pilot bu şansızlıkları yaşayabilir. Olağanüstü gayretle yarışlara hazırlanan Artam, Barcelona’da gerçek performansını sergileyerek iyi bir sonuç elde edecektir.” dedi

Can Artam, İnternational Formula 3000'deki ikinci yarışını 8 Mayıs Barcelona Catalunya Pist'inde yapacak.

Detay için: www.f3000.info 

Geri