Türk Bayrağı Formula 1 Pistlerinde Dalgalanıyor

İspanya Catalunya Grand Prix’sinde Formula 1ile beraber aynı hafta sonu  2004 İnternational Formula 3000 Şampiyonası  2. ayağı koşuldu. F3000 ve F1 pilotlarının ülke bayrakları tüm hafta sonu pist gönderlerinde dalgalandı. Pilotumuz Can Artam, Şampiyonanın ikinci yarışı Catalunya da sıralama turlarında yeni lastikleri taktıktan sonra yağmurun yağması nedeni ile 17. sıradan start almak zorunda kalmasına rağmen yarışı 10. bitirdi.

 
F3000’deki temsilcimiz Can Artam, ilk turlarda arkadan gelen otomobilin dokunmasıyla spin atarak zaman kaybetmesine karşın zorlu yarış ta  ilk 10 da yer bulmayı başardı. Sezonun ikinci yarışında  ilk 10 arasında olağanüstü performansların sergilendiği  nefes kesen bir çekişme yaşandı. Pilotlar arasındaki kıyasıya mücadele her tur sonrası değişen sıralamayla heyecan verirken, Ay Yıldızlı kaskı ile Can Artam, performanslı pilotajı ile  ilk 10’un içinde kalarak başarılı bir yarış çıkardı.
 

 

Türk pilot Can Artam yarış sonrası “  Sezonun yeni pilotu olarak  takıma, F3000 atmosferine  ve  otomobile ancak alıştım ve  herşey  daha iyiye gidiyor. Bugün zorlu yarış sonrası ilk 10 da yarış  bitirmek beni gerçekten heyecanlandırıyor. Takımımda benimle birlikte çalışan tüm ekibe teşekkür ediyorum, her  yarışta başarı kesinlikle ekip işi. Hedefim önümüzdeki yarış Monaco’da da ilk 10 da yaşanan mücadelenin içinde olmak ve ön sıralarda yer bulmak.”  dedi.

Ar Racing Takım Direktörü Ertan Nacaroğlu “ Can’ın ilk 10 pilot arasında yer edinmesi büyük bir başarıdır.” dedi. Usta pilot Nacaroğlu yaptığı açıklamada, gerilerden gelerek podyum yapabilen pilot olarak tanımladığı Can için Monaco hazırlıkları öncesi sıralama turlarının önemine dikkat çekti.

Can Artam, İnternational Formula 3000'de sonraki  yarışını 22 Mayıs Monaco da yapacak.


Geri