Monte Carlo’da  start alan ilk Türk

 

 

2004 İnternational Formula 3000 Şampiyonası, Monaco Monte Carlo’da sezonun üçüncü yarışı ile devam etti. Temsilcimiz Can Artam, antreman turlarında geçirdiği hafif kaza sonucu sıralama turları sonrasında onsekizinci cepten start aldı. Gerilerden başlamasına karşın ilk tur içinde ortaya koyduğu başarılı performansı ile onikinci durumda iken arkadan gelenlerin sıkıştırmasıyla spin atarak yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

Geçiş noktalarının azlığı, yolların ve virajların dar olması ile bilinen Monte Carlo pistinde otomobil geçmek böylesine zorken bile; start sonrasında onikinciliğe kadar yükselen  AY YILDIZLI kaskı ile takip ettiğimiz Can Artam, arkadan gelenlerin baskısı  ile spin atarak yarışa erken veda etti.

 

Formula 3000 ile aynı hafta sonu koşulan Formula 1 şampiyonası pilotlarınında pek sevmediği Monte Carlo pisti, araç geçme imkanının zor olması ile tanınıyor.

Monte Carlo’da  start alan ilk türk pilot olan Can Artam, bu pistte hiçbir tecrübesi olmamasına rağmen onsekizinci başladığı yarışta altı aracı arkasında bırakıp onikinciliğe kadar çıkarak hızlı stilini de sergilemiş oldu.

Eurosport F3000'i canlı yayınladı

 

Eurosport kanalında türkçe anlatımla canlı yayınlanan  Formula 3000 Monte Carlo heyecanına konuk olan Ar Racing takım direktörü Ertan Nacaroğlu, canlı yayında yaptığı yorumda “ Can Artam çok hırslı bir pilot, hızlı ve zeki yarışçı karakterine sahip bir pilot,  start sonrasında daha ilk tur  içinde geçtiği altı araçla bunu gösterdi fakat hiç bilmediği, tecrübesinin olmadığı bir piste çıkıyor bu hiçde kolay değil. Önümüzdeki hafta Nurburgring’te Can kendini gösterecektir” dedi.

Can Artam, İnternational Formula 3000'de sonraki  yarışına Almanya Nurburgring’de 29 Mayıs ta çıkacak.


Geri