Bayrağımız Nürburgring’de dalgalandı

 

2004 İnternational Formula 3000 Şampiyonası dördüncü ayağı Almanya Nürburgring pistinde koşuldu. Pilotumuz Can Artam, Nürburgring’te  onyedinci sıradan start alarak yarışı onüçüncü sırada tamamladı.

 

 

Otomobil geçmenin, atak yapmanın ve tutunmanın zor olduğu buna karşılık tekniğin ve pilotajın öne çıktığı Nürburgring pisti, tüm pilotların heyecan veren çekişmesine sahne oldu.  Ay Yıldızlı kaskı ile gurur kaynağımız Can Artam, onyedinci cepten yarışa başlayarak finiş çizgisinde damalı bayrağı gören onüçüncü pilot oldu.

 

Yurtdışında motorsporları arenasında Türkiye’yi gururla temsil eden Can Artam, yarış sonrası yaptığı açıklamada “Tüm hafta sonu bütün dünyanın odaklandığı  Formula 1 yarışlarının da yapıldığı bu pistlerde Türk bayrağının dalgalanıyor olması beni gerçekten heyecanlandırıyor. Önümüzdeki yarışlarda umuyorum Ay yıldızlı bayrağımızı podyum gönderinde de göreceğiz.” dedi...

 


 

Ar Racing Takım Direktörü Ertan Nacaroğlu,  “Can, başarılı bir grafik içerisinde yoluna devam ediyor ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Yarışları masaya yatırıp analiz ettiğimizde eksik olanın, yabancı olduğumuz pistlerde kilometre ve tecrübe olduğunu görüyoruz. Can, hızlı stili ve hırslı karekteri ile bu farkı kapatacaktır.” dedi.

 

Can Artam, İnternational Formula 3000'de sonraki  yarışını 03 Temmuz da Fransa Magny Course’ta yapacak.


Geri