Ar Racing Serres’de atak yaptı...

Beta Ayakkabı, Kyo My Friend, TCT Group sponsorluğunda Yunanistan Serres pistinde 2004  Renault Clio Cup dördüncü ayağına iki araçla katılan Ar Racing, genç pilotu Ahmet Köseleci ile dördüncü,  tecrübeli pilotu Cengiz Artam ile beşinci oldu.

 

Ar Racing pilotları, sıralama turlarında en iyi üçüncü zamanı yaparak yarışı dördüncü bitiren Ahmet Köseleci ile sekizinci sıradan start alarak yarışı beşinci bitiren Cengiz Artam, Serres de soluk soluğa performans dolu bir yarış çıkardılar.

Uzun süre üçüncü sırada sürdürdüğüyarışı dördüncü bitirerek Clio Cup kariyerinin en iyi derecesini elde eden Ahmet Köseleci, üçüncü
olarak yaşayacağı
podyum heyecanını yarışın sona ermesine yakın kendisini geçen Kenan Doğulu’ya kaptırdı. Havanın çok sıcak olması nedeni ile biten lastikleri Kenan Doğulu’nun kendisini son anda geçmesini engelleyemedi.

 

Clio Cup’ta bu sezon temposu oldukça yüksek geçen ilk üç yarış sonrasında dördüncü ayak Serres, havanın 30-35 dereceye ulaşılan sıcaklığında yapıldı. Tüm pilotların baskılı temposuna rağmen sekinci sırada başladığı yarışı beşinci sırada tamamlayan Cengiz Artam, tecrübesini birkez daha sergileyerek dinamik ve etkin bir yarış ortaya koydu.

 

Renault Clio Cup 2004 sezonu, 29 Ağustos Pazar günü tekrar Yunanistan Serres  Pisti'nde yapılan beşinci ayak yarışı ile devam edecek.


Geri