Can Artam Eurosport ekranlarında…

 

AY YILDIZ'lı kaskı ile Türkiye'yi, türk bayrağını ve türk motorsporunu temsil eden başarılı pilotumuz Can Artam'ın Fransa'da yapacağı F3000 Magny Cours  yarışı 04 Temmuz  Pazar günü 09:30 da Eurosport'ta.

 

Eurosport, Can Artam'lı Formula 3000 Şampiyonası Magny Cours heyacanını, 04 Temmuz  2004 Pazar günü sabah saat 09:30 da yarışın tamamında türkçe anlatım ve  F3000 yazarı  Banu Hasırcıoğlu’nun yorumlarıyla  birlikte yayınlayarak ekran başındaki motorspor severlere ve hız tutkunlarına keyifli bir pazar sabahı yaşatmayı planlıyor.

 

İlk defa bir Türk pilotun, Can Artam’ın ülkemizi temsil ederek bayrağımızı Formula 1 pistlerinde dalgalandırıyor olması ve Formula 3000 şampiyonasının Eurosport ve tüm dünyada birçok tv kanalı tarafından yayınlanması, ülkemizin motorsporları arenasındaki tanıtımında da büyük rol oynuyor.

 

2004 İnternational Formula 3000 Şampiyonası 24 Nisan’da İmola – San Marino’da koşulan yarış ile start aldı.  Formula 1 ile aynı hafta sonu, aynı pistlerde düzenlenen şampiyona 10 ayaktan oluşuyor. İmola, Katalonya, Monte Carlo ve Nurburgring yarışları tamamlanan şampiyonada  beş haftalık bir aradan sonra  Can Artam, Magny Cours ta ön sıralara atak yaparak bir çıkış yakalamayı ve sonraki yarışlarda ilk onu zorlamayı planlıyor.

 


Geri