Almanya’daki Türk gencine Can’dan destek…

 

Almanya karting şampiyonasında miniklerde başarılı sonuçlar elde eden Tolga Özkaynak Hockenheim’ da Can Artam’ı ziyaret etti. Can Artam, gelecek vaad eden Almanya’daki bu genç türk sporcusuna  destek sözü verdi.

 

Avrupa'da yaşayan birçok türk genci gibi Formula 3000 yarışlarında bayrağımızı temsil eden Can Artam’ı gönülden destekleyen Tolga, Almanya’da bu sporu profesyonel olarak yapan tek türk.  Örnek aldığı ve hayranı olduğu Artam’ı www.canartam.com  sitesinde  Fan club bölümünden kontak kurarak Hockenheim pistindeki garajına anlamlı bir ziyaret yapan Tolga, Türk bayrağını temsil etmenin gururunu yakından paylaştı. Almanya’nın Hockenheim şehrinde genç bir Türk pilotun kendisini ziyaret etmesini sevinçle karşılayan Artam, Tolga’ya otomobil ve yarışlarla ilgili teknik bilgiler verdi.

 

Açıklamada bulunan Can Artam, türk gençlerinin motorsporlarında başarılar kazanabilmesi ve ülkemizi uluslararası şampiyonalarda temsil edebilmesi için belli bir altyapı ve bir takım desteklere ihtiyacı olduğunu belirtti. Tolga Özkaynak gibi genç yaşta belli bir ivme ve başarı yakalamış gelecekte daha büyük başarılara imza atamaya aday sporculara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Can Artam, Tolga gibi gençlerin sayısında artış oldukça başarının ve ülke tanıtımının gerçekleşeceğini dile getirdi. Son yıllarda tüm spor branşlarında atağa geçen Türkiye’nin, dünyada büyük prestiji olan ve futboldan sonra en çok seyircisi bulunan otomobil sporlarında da adını duyurmaya başladığına değinen İnternational F 3000 Şampiyonasında yarışan ilk türk pilot olan Can Artam, kendisi gibi Almanya’da türk olarak yarışan Tolga için elinden gelen desteği vereceğini söyledi. Türk gençliğinin özellikle motorsporlarında önümüzdeki senelerde büyük gelişmeler kaydedeceğini ifade eden Can,  sektörel olarak bu spora bağlı tüm kurumlar ile medya ve basın kuruluşlarının bu gelişime katkısının büyük olacağını sözlerine ekledi.

 

Henüz 14 yaşında olmasına karşın  Almanya karting şampiyonasında miniklerde başarılı sonuçlar elde ederek bayrağımızı dalgalandıran Tolga Özkaynak, bu sporu 1999 yılından beri kapalı alanda, geçen seneden beride kendi arabasıyla pistte devam ettiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.racing-tr.com


Geri