TÜRKİYE PİST ŞAMPİYONASI

 

Türkiye Pist Şampiyonası 2005 sezonun 6’ıncı ayak yarışı 29-30 Ekim tarihlerinde İstanbul Park Pistin de gerçekleşti. Soğuk ve yağmurlu bir hava olmasına rağmen beklenenden daha fazla seyirci gelmesi, pilotları ve organizatörleri sevindirirken  İstanbul Park da, ilk defa bir ulusal yarışa sahne olmuş oldu.

 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve bağlı 34 kulübün işbirliğiyle gerçekleşen Türkiye Pist şampiyonasının altıncı ayak yarışına, Grup 1600 sınıfında katılan Ar Racing pilotu Cengiz ARTAM üçüncülüğü elde etti.

 

29 Ekim Cumartesi günü yağmurda yapılan  antremanlar ve sıralama turlarının ardından , 30 Ekim  Pazar günü start alan   pilotumuz Cengiz ARTAM, yağmurla başlayan yarışta  temkinli start alarak rakiplerinı izledi ve ilerleyen turlarda hata yapan rakiplerini geçmeye başladı. Islak zeminden dolayı meydana gelen kazalardan sıyrılmasını bilen pılotumuz yarısı birincilikle bitiren Celal Kalkavan’ı cok zorlamasına ragmen yarısın sonu geldiğinden kendisini geçmeye vakit bulamamıştır.


Geri